Že jsou koupelové bomby jen pro děti? Jste na omylu. Zasloužený relax si zaslouží především jejich rodiče! Britská značka pečující kosmetiky Lush je v tomto ohledu přeborníkem. Jejich koupelové nezbytnosti vás svou vůní přenesou do hřejivých letních dní (Atom Heart Mother), třpytivého západu slunce (Rose gold) nebo doprostřed žhavé noci plné vzrušení i uvolnění (Sex bomb). Stačí vhodit do vody a nechat se unášet fantazií i vzpomínkami. A bublinkami.

Šampon pro jas a hebkost Daddy-O, LUSH
Karamelově voňavý sprchový gel Nana, LUSH
Růžový peeling s nádechem vanilky Mamma Mia, LUSH

Léto bez barev je jako make-up bez rtěnky

O trošku sofistikovanější podobu radostného léta přináší kolekce dekorativní kosmetiky značek Dior a Westman Atelier, ale nenechte se zmást, i zde najdete zářivé barvy a odstíny červené. Základem je však bezchybně vypadající pleť, které dosáhnete díky jemnému pudru z kolekce Dior backstage, jenž vás kromě dokonale vyraženého monogramu dostane i svými krycími a matujícími vlastnostmi. Ve vaší kosmetické taštičce však z této kolekce nesmí chybět ani paletka očních stínů v barvách rozpáleného písku nebo lak na nehty v odstínu stylové oranžové, do kterého jsme se zamilovali na první pohled!

Paletka 5 Couleurs Couture, Summer Dune Collection Limited Edition, DIOR
Pudr Dior Backstage Face & Body Powder-No-Powder, DIOR
Rtěnka Rouge Dior Couture Colour Metallic, odstín 525 Chérie, DIOR
Řasenka Eye Love You Mascara, odstín Clean Black, WESTMAN ATELIER (INGREDIENTS)

Vy ještě nemáte dustbag pro svou řasenku?

Celosvětově uznávaná vizážistka Gucci Westman se v produktech vlastní značky snaží skloubit dekorativní kosmetiku s tou pečující, a tak dává důraz hlavně na kvalitní a čisté složení. K vyznavačkám tzv. make-upu druhé kůže se řadí i Gwyneth Paltrow nebo Jennifer Aniston, které bez Gucci nevycházejí na červený koberec. Zařaďte se k nim do řady a příští pozvánka na Met Gala vás nemine. 

Za zmínku stojí i dechberoucí obaly produktů značky Westman Atelier, které kromě kovových a magnetických prvků obsahují také matné materiály s důmyslnými detaily a luxusními dustbagy. Když kosmetika hýčká vás, neměli byste na oplátku pečovat i o ni?

Paletka na rty Lip Suede, odstín Les Rouges, WESTMAN ATELIER (INGREDIENTS)
Lak na nehty Rouge Dior Vernis, odstín 648 Mirage, DIOR
Konturovací tužka na rty Dior Contour, odstín 525 Chérie, DIOR

„Svěžest je pro parfém tím, čím je voda pro život na zemi: nezbytností." Francis Kurkdjian

Co by to bylo za novou sezónu bez nového parfému. Nás oslovila kolekce Cologne forte od jednoho z nejznámějších parfemářů současnosti Francise Kurkdjiana, jež je inspirována vodou, její svěžestí a třemi magickými místy. Aqua Vitae připomíná slunce v pravé poledne a závan horkého vzduchu. Vaši kůži bude laskat smyslnými doteky pižma, benzoinu a indického santalového dřeva.

Aqua Vitae Cologne forte, Eau de Parfum, FRANCIS KURKDJIAN (INGREDIENTS)
Aqua Celestia Cologne forte, Eau de Parfum, FRANCIS KURKDJIAN (INGREDIENTS)

Pokud vám už chybí moře, průzračná Aqua Celestia vám bude připomínat obzor, kde splývá s blankytnou oblohou. Také už ve vzduchu cítíte bergamot, černý rybíz a jasmín s ovocnými akcenty? Kurkdjian touto kolekcí vzdává hold tradiční eau de cologne, ale představuje ji v moderním pojetí a s výdrží parfémové vody. Co více si na léto přát.

  • foto: Aneta Zimová
  • beauty set design: Klára Dedková a Josefína Joštová
  • text: Klára Dedková
  • creative director: Ivona Petružálková
  • produkce: Cash Only