Od kdy se setřela hranice mezi dekorativní a pečující kosmetikou? Od kdy má složení kosmetických produktů lepší výživové hodnoty než náš oběd? A proč uznávané make-up artistky, které měly možnost pracovat s nejlepšími produkty na světě, mají potřebu si neustále zakládat své vlastní značky?

 

Trend čisté kosmetiky je zjevný, chemie se stala sprostým slovem a my si čím dál více uvědomujeme, že je důležité dbát nejen na to, co do těla dostáváme, ale i na to, co dáváme na něj. Vždyť kůže je největším orgánem lidského těla! Jasně, i my milujeme třpytivé efekty, jež doteď nejlépe vytvořily ty nejméně organické produkty, ale nezoufejte, dnes jde sehnat už úplně vše. Důkazem je značka RMS beauty.

 

Založila ji známá newyorská vizážistka Rose-Marie Swift, která dala make-upu zcela nový rozměr. RMS Beauty je totiž první dekorativní kosmetika svého druhu, která opravdu naplňuje skutečný význam slova BIO. Při její výrobě totiž Swift používá pouze přírodní raw ingredience v bio kvalitě, které pleť nepřetržitě hydratují a regenerují. Kromě kombinace zdravých a pro pleť prospěšných ingrediencí nezapomíná ale ani na pocit luxusu, který značku posouvá vysoko nad klasický „zelený“ standard.

 

„Chemikálie v průběhu posledních desetiletí změnily význam slova krása, a to je naprosto neakceptovatelné,“ říká zakladatelka značky Rose-Marie Swift.

 

Přípravky inovativní linie RMS beauty jsou nejen 100% čisté od škodlivé chemie, ale zároveň obsahují přírodní složky, které pleť hojí a vyživují, což se samozřejmě pozitivně odráží na jejím zdraví a kráse. Proto lze o produktech RMS beauty hovořit jako o péči o pleť s minerální barvou. Kritéria, kterými se při výběru těch nejkvalitnějších raw ingrediencí značka řídí, ji radikálně odlišují od všech ostatních. 

 

Když se přírodní ingredience zpracovává pro použití v kosmetice (ať už je bio, nebo ne), obvykle prochází zdlouhavým procesem – od zbavování pachů přes pročišťování až po zahřívání na extrémně vysoké teploty. Po všech těchto krocích tyto přírodní ingredience účinkem v podstatě odpovídají těm chemickým, člověkem vytvořeným. Jsou totiž zbaveny všech výživných látek a enzymů, které vedou ke krásné a zdravé pleti,“ vysvětluje zakladatelka.

 

Konec slévajících se linek na očních víčkách! Stíny od RMS fungují jako oční krém a tetování v jednom.

Novinkou v sortimentu značky RMS beauty, jež by vám rozhodně neměla uniknout, je nová kolekce krémových očních stínů Eyelights Cream Eyeshadow. Tyto metalické krémové oční stíny s dlouhotrvajícím účinkem pečují o křehkou pokožku očí díky obsahu antioxidantů ze zeleného čaje a peptidů z quinoy. Téměř okamžitě po aplikaci zaschnou, v průběhu dne se neslévají a nerozmazávají. Zní to jako sen? Nebo jako další produkt vaší pečující rutiny? Ne, jsou to jen ty nejlepší oční stíny, které si aktuálně můžete pořídit.

 

Na očních víčkách zanechají stíny závoj intenzivní barvy s metalický finišem, který odráží světlo. Výtažek z bio zeleného čaje je bohatým zdrojem antioxidantů, který neutralizuje volné radikály, zklidňuje pokožku a předchází předčasnému stárnutí. Peptidy z quinoy vyhlazují a zpevňují křehká oční víčka. Zamilujete si je nejen na denní nošení, ale díky možnosti vrstvit je, se jimi nalíčíte i na večer.

 

Teď zbývá už jediné. Vybrat si z šesti dostupných odstínů. Dilema, co? Tak berte pro jistotu všechny jako my!

 

Nové oční stíny RMS beauty (8 ml za 750 Kč) k dostání od 11. ledna 2022 v kamenné prodejně Ingredients v Maiselově ulici 21 a na ingredients-store.

 

  • Text: Klára Dedková
  • Foto: Archiv firmy