Říká se, že příprava je půlka úspěchu a v péči o sebe to platí dvojnásob.

Proto než vykročíte vstříc novým zážitkům, důležitým schůzkám, romantickým rande nebo narozeninovým oslavám a rodinným večeřím, podívejte se, jaké beauty produkty jsou nyní tím nejžhavějším zbožím. Na své si přijdou milovnice tmavších barev a provokativnějších vůní, ale i něžné víly, které dávají přednost světlejším odstínům a nevinnosti.

Rtěnka s matným efektem Matte Lipstick (odstín Instigator), MAC, 650 Kč
Rtěnka s vyměnitelnou náplní Rouge Dior (odstín Extreme Matte 760 Favorite), DIOR, 699 Kč
Sparkling Body Oil Baccarat Rouge 540, MAISON FRANCIS KURKDJIAN, 4 600 Kč (prodává
Ingredients)
Eau de Parfum Rose Oud, KILIAN, 5 850 Kč (prodává Ingredients)
Doplněk stravy Skin recovery, DR. BARBARA STURM, 1 850 Kč (prodává Ingredients)

Krása vychází zevnitř

Snídaně by pro mnoho z nás nebyla kompletní, pokud by neobsahovala tobolky s vitamíny. Doplňky stravy mají totiž zásadní vliv nejen na naše zdraví, ale také na hezky vypadající pleť. Zavítejte proto do Ingredients, kde najdete doplňky stravy od Dr. Barbary Sturm. Konkrétně pak Skin Recovery vám zregeneruje pleť, zklidní její podráždění a pomůže zahojit pupínky, stejně jako zlepšit pružnost a pevnost pokožky. 

Před jakýmkoliv líčením, ale i spánkem nezapomínejte na opravdu důkladné vyčištění pleti. V poslední době mě oslnil lesk tekutých krystalů, které obsahuje nová řada kosmetiky Cosmedix. Obsažené kapalné krystaly jsou tvořeny řadou lamelárních dvojitých vrstev molekul emulgátoru a olejovými kapičkami. Ty poskytují pleti hydrataci a sílu, protože napodobují lamelární dvojité vrstvy buněčných membrán. Vyzkoušet musíte hydratačně čisticí mléko Crystal Cleanse nebo hydratační lesk na rty Lumi Crystal. Ten můžete použít i jako lesklý rozjasňovač na ostatní části obličeje nebo těla.

V hlavní roli rty

Perfektní pleť bychom měli, teď je na řadě make-up. Zapomeňte na složitě vznikající kouřové stíny a zkuste pro tentokrát vsadit pouze na rty. Červená je klasika, která se hodí kamkoliv, tmavá zase značí odvážnost, nedostupnost, ale zároveň živočišnost. A nude? Jistota, která díky výběru toho perfektního odstínu (doporučujeme odstín Velvet Teddy od Mac) působí přirozeně, nenuceně, nevinně, ale zároveň naprosto dokonale.

Veganský štětec k aplikaci rozjasňovače Fan Brush, RMS BEAUTY, 580 Kč (prodává
Ingredients)
Hydratační čisticí mléko z tekutých krystalů Crystal Cleanse, COSMEDIX, 1 550 Kč
Hydratace na rty s tekutými krystaly Lumi Crystal, COSMEDIX, 1100 Kč
Eau de Parfum Eyes Closed, BYREDO, 5 250 Kč (prodává Ingredients)
Rtěnka s matným efektem Matte Lipstick (odstín Velvet Teddy), MAC, 650 Kč
Tvářenka, která odráží světlo Extra Dimension Blush (odstín Sweets for my sweet), MAC, 920

Síla vůně

Také s vámi a vašimi hormony nejvíce zamává omamná vůně? Možná se vám díky ní vybaví ty nejzásadnější okamžiky života, zježí se vám chlupy po celém těle a zažehne se ve vás plamen touhy, který nelze opomenout. O těch nejexkluzivnějších parfémech jsme psali tady, nyní vám však doporučíme novinky ztělesňující lásku. Zavřete oči a přičichněte si k novince od Byredo s názvem Eyes Closed. Zakladatel značky Ben Gorham se nechal inspirovat sérií fotografií s podtitulem „The Perfect Kiss“ od známého britského fotografa Alasdaira McLellana a vytvořil hřejivou ambrovou vůni s nádechem koření, která splynutí duší vyjadřuje nečekanou kombinací dřevitých nót pačuli a papyru s lahodnou vůní kosatcového másla a zázvoru.

Růže, zlato a třpyt

Vrcholem opulence, sexuální přitažlivosti a touhy je známá a velmi oblíbená vůně Baccarat Rouge 540, kterou Francis Kurkdjian tentokrát zabalil do limitované edice třpytivého tělového oleje. Směs meruňkového, makadamiového a arganového oleje pokožku těla bez pocitu mastnoty vyživí, zatímco 24karátové zlato ji zanechá nádherně prozářenou. Luxusní, nemyslíte? 

Nebylo by žádného happyendu bez kytice růží. Nový parfém od Kiliana Rose Oud vám ale na rozdíl od ní nikdy neodkvete. Spíš naopak. Růžový olej z Bulharska doplňuje špetka šáfránu, skořice, liči, ale i nejkvalitnější olej z atlasového cedru, který rezonuje s oudovým akordem vystavěném na dřevité a kořeněné vůni indického šáchoru.

  • Foto: Filip Hlad
  • Set design & Text: Klára Dedková