Christian Dior byl přesvědčen o tom, že to, co je krásné, musí být i prospěšné. Výjimkou nejsou ani lekníny, které tvoří novou čisticí pěnu, jež značka uvedla na trh k prvnímu březnovému dni letošního roku. Otevřít si k tomu vlastní zahradu plnou těchto úžasných květů? U Diora to ani jinak nejde.

Minimalistický design bílé tuby s logem na první pohled rozhodně neevokuje přelomový produkt, který má za sebou několikaleté výzkumy a asi byste neřekli, že jeho složky mají své vlastní speciální zahrady. Jak ale všichni víme, o obalu to není a zvlášť v kosmetice nás zajímá, jak pracuje produkt, který se v něm schovává. Že se jedná o revoluční čisticí pěnu dokazuje i to, že kromě své primární funkce, tedy čištění, zastává i roli pečující. Dost bylo deseti lahvičkám na koupelnových poličkách, nyní se na ně dostávají pomocníci s čistým složením, jednoduchým vzhledem a téměř zázračnými účinky.

Inovativně odlíčená

Každý den se pohybujeme v znečistěném prostředí, které výrazně ovlivňuje vzhled naší pleti, na níž se usazují mimo jiné i těžké kovy. Jejich vlastnosti zmapovala nejnovější studie společnosti LVMH, která tvrdí, že nahromaděná koncentrace těchto kovů dokáže přeměnit funkci kožní bariéry, která se dostatečně neobnovuje. Co z toho plyne pro nás? Pleť nemá sílu na obnovu buněk, a tak vypadá unaveněji a navzdory věku se nevyhne známkám stárnutí. Čištění pleti, které provádějte minimálně dvakrát denně, bychom proto měli věnovat nebývalý důraz, a to nejen z důvodu odstranění krémů a make-upu, ale za účelem zabránění právě usazujícím se těžkým kovům. Na jejich likvidaci však povolejte raději Dior.

„Odolnost staleté květiny ve službách inovativního odlíčení.“

Lekníny, jež učarovaly i Monetovi

Výsledkem výzkumu a dlouholetých zkušeností vývojářů bylo objevení očistných vlastností leknínů. Věděli jste, že tyto rostliny patří k těm nejstarším na naší planetě? I kvůli tomu mají mimořádně odolné vlastnosti, k nimž patří i fyzikálně-chemický proces chelace. Ten umožňuje eliminaci znečišťujících částic, včetně těžkých kovů, z pokožky tím, že stimuluje její přirozený detoxikační proces. Jejich krása navíc učarovala takovým umělcům, jako byl například impresionistický malíř Claude Monet.

Lot-et-Garonne je nové Grasse

Společnost Dior si velmi zakládá na kvalitě surovin, z nichž vyrábí své produkty. A není lepšího prostředku, než na vypěstovanou surovinu dohlížet z vlastních plantáží. Jinak tomu není ani u výroby parfémů, ke které se používají růže a jasmín výhradně z oblasti Grasse, kde Dior vlastní několik polí. Do portofila Diorova „zemědělství“ se nyní přidává i leknínová zahrada Latour-Marliac v oblasti Lot-et-Garonne. Aby se zachovala ušlechtilost pravého leknínu a jeho prospěšných vlastností, je zapotřebí, aby se každá rostlina, z níž je extrakt získáván, neponičila. Každý oddenek sklizený pro značku Dior se rozřízne na dvě poloviny, z nichž se jedna okamžitě znovu zasadí. Společnost touto činností podporuje i svou filozofii, kdy příroda zůstává i nadále neponičená a může být opět zdrojem inspirace a tvorby.

„Půlku oddenku leknínu Dior vrací zpět do přírody, aby mohla i nadále zůstat inspirací.“

Přepněte do absolutní čistoty

La Mousse OFF/ON i svým názvem napovídá, že se zde bude přepínat. OFF dejte svému make-upu i znečištění, ON zase přirozeně vypadající a rozjasněné pleti bez vrásek! Známe to asi každá, proces odličování může být pro naši pokožku vysušující hrozbou, kterou následně musíme zachraňovat hydratačními maskami a vyživujícími krémy. U Dior pěny nic zachraňovat nebudete, vaše pleť totiž bude hydratovaná až po dobu šesti hodin. Na svědomí to má i komplex z chrpy a výtažek z lékořice, které okamžitě zklidňují a vyrovnávají PH pokožky. Kromě účinků této novinky si také zamilujete texturu pěny, která se po kontaktu s vodou změní z hladké a krémové na neuvěřitelně jemnou a vzdušnou, jež nečistoty přitahuje jako magnet.

Zvlášť při týdnech módy modelkám radím, že i když nemají kontrolu nad tím, jaké produkty a v jaké míře jim budou naneseny na obličej, vždy se můžou rozhodnout, jak je odlíčí. Je mi proto nesmírnou ctí, že na trh uvádíme naši novou pěnu La mousse OFF/ON, která si poradí i s tím největším znečištěním,“ popisuje kreativní ředitel Dior Beauty Peter Philips.

Z šampionky tváří kampaně

S novým produktem se vždy těšíme i na novou reklamní kampaň, v níž pravidelně září ty nejkrásnější ženy z celého světa. Možná je to i naším měsíčním tématem Sporty&spice, ale v reklamně na nový La mousse OFF/ON od Dior září tenisová šampionka Emma Raducanu. Skromná, silná, hravá a hrdá. Její pleť je natolik zářivá a křišťálově čistá, že se k dokonalému symbolu svěžesti a čistoty hodí jako málokdo.

  • Text: Klára Dedková
  • Foto: Archiv firmy