Oslavy jsou za námi a my doufáme, že jste ve zdraví a pohodě vstoupili do roku 2022. Mnoho z nás možná bere začátek nového roku jako šanci na fresh start a čas na změnu. I proto jsme se rozhodli věnovat již čtvrtou proměnu vznikající ve spolupráci se Studiem WELLA Praha majitelkám jemných vlasů, které to s těmi změnami a obměňováním účesů mají přece jen o něco těžší.

Jak docílit objemu a bohatých vln máte-li jemné vlasy?

O modelku Anetu s se starala kadeřnice Sylva Kluwe. Hned první krok a základní stavební kámen v jednom, je volba správné oplachové péče,“ radí Sylva. U Anety, majitelky dlouhých nebarvených vlasů proto zvolila trio produktů z řady System 1 od Nioxin

Dále na řadu přišel malý velký zázrak Diaboost s okamžitým efektem. Bezoplachové ošetření vyživí pokožku hlavy, dodá vlasům plnost, vytvoří efekt hustších vlasů a zároveň je připraví na použití fénu. Do délek Sylva přidala ještě Thickening Spray: ten vlasy od kořínků pozvedne, dodá jim tvar a přirozený objem.

Sylva vlasy vyfoukala přes kombinaci plochého a kulatého kartáče a tím je připravila na natáčení do vln. Před natočením jednotlivých pramenů do vlasů aplikovala termoochranný sprej Therm Activ Protector, vyfoukala je přes kulatý kartáč, natočila přes kulmu o větším průměru a každý pramen před rozčesáním zapinetovala sponkou. Použila také suchý šampon od Instant Fullness, aby docílila udržení vln a kýženého objemu.

Vlasy nechala Sylva vychladnout v zatočených pramenech zajistěných sponkou. Po circa 10 minutách sponky vyndala, vlasy důkladně rozčesala, během čehož znovu aplikovala suchý šampon Instant Fullness. Na rozčesávání zapomínejte a ani se ho nebojte – právě díky hřebenu vlny vypadají přirozeně! Nakonec už jen Sylva celý účes lehce zafixovala lakem Niospray Strong Hold.

Sylviin tip pro jemné vlasy:

„Pokud vlasy natáčíte přes kulmu (jakkoliv velkou), vždycky je potřeba výsledné vlny rozčesat. Často má člověk pocit, že když je nechá v čerstvě vytvořeném stavu, tak budou vlny pevnější a déle vydrží. Opak je ale pravdou a když je nerozčešeme a nerozpracujeme prsty nebo kartáčem, vypadají nepřirozeně a naopak ubírají objemu. Takže se kartáče nebo hřebene vůbec nebojte! Chcete přece docílit nadýchaných a měkkých vln.“

 

Rolák, Victoria Beckham (prodává Zalando)
Kalhoty, Dickies (prodává Zalando)
Trenčkot, Drikorn (prodává Zalando)
Boty, See by Chloé (prodává Zalando)

O projektu Look of the Month

Studio Wella Praha spojilo své síly s FFAASSHHIIOONN, týmem vizionářů, kteří mají zápal a velký cit pro módu a styl. Dohromady vznikla série několika proměn, ať už jde o vlasy, make-up, styl oblékání či manikúru. Vše muselo jít ruku v ruce a být vyladěno do posledního detailu. Každý měsíc tak společně odhalíme look měsíce: Look of the Month. První proměnu najdete zde, druhou (zaměřenou na muže) zde a třetí XX. 

  • Účes: Sylva Kluwe
  • Foto: Marek Mičánek, Vojtěch Zikmund (backstage)
  • Modelka: Aneta Benadová (Elite Models Prague)
  • Make-up: Martina Routková
  • Styling : Lenka Kermes
  • Asistentka stylistky: Josefína Joštová
  • Video: Benjamin Buttler
  • Asistentka kamery: Anastasia Shanti
  • Produkce & creative direction: Ivona Petružálková (Cash Only Production)
  • Vytvořeno ve spolupráci se Studiem Wella Praha a ateliérem Tomorrow 55: