…ale i produkty, které si budete půjčovat navzájem. His & hers.

Když chceme působit nedostupněji, voníme se jeho parfémem. Šampon na vlasy máme raději společný a oční krém si zase půjčuje on ode mě (i když to nepřizná). Vidíte se v tom? Nedivíme se, dneska letí unisex. I přes to jsme se tentokrát zaměřili na produkty, které zosobňují v první řadě mužnost, ale také prvotřídní péči, jež si zaslouží i ti nejdrsnější z nás. 
Jste v týmu vědce, gentlemana, pečovatele nebo sportovce?

(Gentle)man

Péče po holení je stejně důležitá jako produkty při něm použité, a proto jim věnujte náležitou pozornost! A pokud se ani při holení nedokážete vzdát svých oblíbených vůní parfémů, jsou pro vás produkty z řady aftershave značek Le Labo a Dior to pravé ořechové. K zulíbání však budete nejen díky sametově hladkým tvářím, ale také rtům, které po nanesení balzámu od Aēsop skoro nepoznáte.

Lehký krém na obličej Face Lotion, LE LABO (prodává Ingredients)
Balzám na rty Cedar & Citrus Lip Salve, AESOP (prodává Ingredients)
Hydratační krém na obličej a vousy Sauvage, DIOR
Balzám po holení Sauvage, DIOR
Krém na holení Shaving Cream, LE LABO (prodává Ingredients)

Zazářit a vyhladit

Trendy v pečující kosmetice nyní určuje Korea! Propadněte i vy černým matným obalům kosmetiky The Fact, které ukrývají přírodní ingredience, díky nimž bude vaše pleť i vlasy zářit jako tenkrát. Základem každé péče je prvotřídní krém The Fact SFN Brightening Anti wrinkle cream, který nanášejte zásadně na vyčištěnou pleť tonikem stejné značky. Pokožku totiž nejen vyčistí, ale i hydratuje a rozjasňuje. Bonusem navíc je i sérum na vlasy od The Fact, eliminující tvorbu lupů a působící proti vypadávání vlasů. Vyzkoušíte jednou a nebudete chtít jinak.

Temný, živelný, kouřový

Novinkou roku, jež si podmanila všechny milovníky těžkých vůní téměř hned po svém uvedení, je luxusní tělový parfém značky Luminia, který byl vytvořen ve spolupráci s uznávaným stylistou Filipem Vaňkem. A protože my Filipa velmi rádi, jeho Altar nám
nemohl uniknout. Jak sám říká: „Je to vůně, kterou si nad ránem odnášíte z baru v kouřovém odéru, kdy se vaše tělo celou noc proplétalo kůži na kůži s krásnou či krásným neznámým a vám jako vzpomínka zůstala jen tato živelná vůně…“

Sérum na vlasy Cooling Anti-Hair loss tonic gel, THE FACT (prodává By Femme)
Krém na obličej SFN Brightening Anti wrinkle cream, THE FACT (prodává By Femme)
Toner 5v1 Natural SFN 18 Skin Toner, THE FACT (prodává By Femme)
Tělový parfém Altar, LUMINIA
Lehký hydratační krém Réponse Homme Hydro-Fluid, MATIS (prodává FAnn parfumerie)

Znovuzrozen

Čistota je, jak víme, půl zdraví. My přidáváme – i půl krásy. Není proto nad to, udělat si jednou v týdnu den jen pro sebe. Umíchat si čerstvou masku Znovuzrození od Klary Rott, poté se osvěžit jejím hydrolátem ze zeleného čaje a do vlasů aplikovat pár kapek tonika proti padání vlasů od slovenské značky àla Palla. Naprostým zázrakem, který musí mít v koupelně on i ona, je pak multifunkční nepěnivý čisticí přípravek na obličej s nízkým pH. V jednom kroku rozpustí lehký make-up, odstraní nečistoty a díky jemnému exfoliačnímu účinku polyhydroxykyselin a ovocných enzymů pleť zbaví odumřelých buněk.

Bio hydrolát Svěžest (zelený čaj), KLARA ROTT
Dvousložková hydratační maska Znovuzrození, KLARA ROTT
Tonikum proti vypadávání vlasů Hair Loss Tonic, ÀLA PALLA
Multifunkční přípravek na pleť Moisture-Balance All-In-One Face Cleanser, VENN (prodává
Ingredients)

Bojovník za krásu 

Není nad to, si dát občas pěkně do těla. Ještě víc vám to půjde v zahalení nové vůně od Montblanc s působivým názvem Legend Red. Charismatická, dřevitá a ovocná vůně odhaluje šťavnatou svěžest krvavého pomeranče a pikantního grapefruitu, kterou umocňují aromatické tóny šalvěje muškátové. U bylinek zůstaneme, avšak v podobě čistě přírodních přípravků na obličej od české značky Nobilis Tilia. Nejen, že hezky voní, ale také pokožku hydratují a nedráždí. Pro energii navíc využijte sil hydratačního krému od Kiehl’s, který, jak název napovídá, dodá vám i vašemu obličeji potřebný #fuel.

Krém na obličej pro muže, NOBILIS TILIA
Parfémová voda Legend Red, MONTBLANC
Balzám po holení, NOBILIS TILIA
Denní pleťový krém Facial Fuel, KIEHL‘S

  • Text: Klára Dedková
  • Foto: Marek Mičánek
  • Art Direction: Ivona Petružálková