Jarní úklid se rozhodně netýká pouze vaší domácnosti! Nasaďte rukavičky a udělejte si pořádek i v kosmetických taštičkách. Představuje novinky v oblasti péče o pleť, které vaši skin-care routine pozvednou na vyšší level.

Čím jiným začít než čištěním pleti. Naprosto nadšení budete z přírodního biodynamického olejového odličovače s avokádem, opuncií a kadidlem od značky aeos, který prodává například Líčírna. Olejová konzistence si poradí i s tím nejodolnějším make-upem a navíc vyživí pleť. Po omytí obličeje vlažnou vodou aplikujte na pokožku toner od značky Codex a osvěžte se pomocí antibakteriální kultovní klasiky – tea tree water od Lush.

Séra vládnou světu

Serum is the new cream. Ale nezapomínejte, že nejlépe tahle dvojka funguje dohromady. Séra obecně pronikají do větší hloubky pokožky, a tak dokážou účinné látky transportovat téměř přímo k buňkám. Ať už hledáte omlazující (doporučujeme značky Anna Brandejs nebo Annabelle Minerals) nebo ty zmenšující póry (zkuste Simpl Therapy), jistě si vyberete. Jednou za čas je též dobré dopřát pleti extra péči v podobě ampulkové kúry, my jsme se zamilovali do řad od Envy Therapy. Po dobu 7 dní do pleti vmasírujete 7 ampulek, které v sobě ukrývají vysokou koncentraci aktivních látek.

(Ne)zbytnosti

Také vás u některých produktů napadá, zda už nejsou zbytečné? Nás také, ale pak je vyzkoušíme a tak nějak tušíme, že bez nich už to nejde. Příkladem za všechny je masážítko Gua sha. Bez masáže pomocí ní nevycházíme ráno z koupelny. Krásným doplňkem vaší skin-care routine bude i štětec na pleťovou masku od Mac vyrobený ze syntetických látek, s nímž rovnoměrně rozetřete jak sérum, tak zmíněnou masku. Vyzkoušejte například bestseller od Lush s názvem Beauty sleep. Když ji spojíte s dlouhým a kvalitním spánkem, druhý den se zbudíte jako znovuzrození.

Co najdete na fotce?

LUSH tonizační voda Tea Tree Water 

ANNA BRANDEJS Omlazující sérum s peptidy a probiotiky Peptides + Prebiotics

LUSH pleťový krém Skin’s Shangri-La 

LUSH čisticí balzám Sleepy Face 

ENVY Therapy Intensive Brightening Ampoules

AEOS přírodní biodynamický olejový odličovač Cleansing Oil Dé-Maq

SIMPLE THERAPY Pore minimize serum to zoom my uniqueness

CODEX Beauty Shaant Refining Toner

MAC Cosmetics štětec na pleťovou masku Hyper Real 001 Serum + Moisturizer Brush 

MAC Cosmetics výživné a hydratační sérum Hyper Real Serumizer 

ANNABELLE MINERALS sérum s niacinamidem Clarity Juice

LUSH maska na obličej a tělo Beauty Sleep 

ANNABELLE MINERALS kámen pro masáž tváře Gua Sha

  • Foto: Filip Hlad
  • Text & Art production: Klára Dedková
  • Studio: Cash Only