Ukaž mi své nehty a já ti řeknu, kdo jsi. Neřekl sice nikdy nikdo, ale asi se shodneme na tom, že vzhled našich nehtů je zcela zásadní, ať už jdete kamkoliv. Jak tedy o své ruce a nehty správně pečovat?

Obecně platí, že podle zubů, nehtů a bot podvědomě soudíme každého, s kým přijdeme do styku. Udržet si krásné ruce a nehty však není žádná věda, stačí mít zažité některé rituály a výsledky se dostaví samy. Schválně, kdo z vás si pravidelně krémuje ruce? A staráte se o nehtovou kůžičku? Jak často používáte peeling? Vždy je dobré vyhradit si jedno víkendové dopoledne na péči jen pro sebe. Jaké produkty při něm použít?O.P.I., lak na nehty v odstínu Coca-Cola Red, 290 Kč
SUNDAYS, vyhlazující podkladový lak Base Coat B. 04, 440 Kč (prodává Líčírna)
CHANEL, lak na nehty Boy de Chanel v odstínu 404 Black, 890 Kč

Základem jsou kvalitní nůžky, kleštičky a pilník. Těmi nehty upravíte do požadovaného tvaru a až pak nalakujete. Hydrataci jim dopřejte úplně na konec a použijte k ní vyživující olejíček a krém. Ten mějte raději na každém stole, u každého umyvadla a v každém nočním stolku. Čím častěji si za den ruce namažete, tím líp pro vás. Nezapomínejte ani na barevný lak, který už dávno není pouze výsadou žen, ale zvlášť v poslední době, sluší hlavně mužům. Co třeba černý prsteníček?

 

BYREDO, antibakteriální gel Blanche, 750 Kč (prodává Ingredients)
CHANEL, hydratační krém na ruce a nehty s rozjasňujícím účinkem La Crème Main, 1 290 Kč
DIPTYQUE, krém na ruce Eau Capitale, 950 Kč (prodává Ingredients)

TWEEZERMAN, spirálové kleštičky na nehtovou kůžičku, 629 Kč (prodává Profimed)
TWEEZERMAN, neonové pilníky s pouzdrem, 199 Kč (prodává Profimed)
DIOR, krém na nehty Collection Crème Abricot, 565 Kč

Klárky tip:

Někdy je dobré svěřit se do rukou profesionálů a užít si chvilku, kdy o vás pečují jiní. Naše nejoblíbenější salony na manikúru a pedikúru jsou například Nehty Nehty, RE:BeautyStudio nebo Salon Cherie v srdci Vinohrad. Doporučujeme službu 2v1, kdy vám zároveň dělají manikúru i pedikúru. Tomu se říká úspora času!

 

  • Text: Klára Dedková
  • Úvodní foto: Getty Images
  • Foto: Archiv firem