Stejně tak jako si budujeme základní kousky šatníku, které se dají kombinovat se vším, měli bychom se zamyslet i nad naší sbírkou parfémů. A pokud máte jen jeden, koukejte to rychle napravit!

Podobně jako si vybíráme každý den outfit, který nejvíce sedí k naší náladě a plánům, tak bychom měli přemýšlet i nad tím, jak voníme. Právě vůně může pozitivně i negativně ovlivnit nás, naše okolí i naše záměry. Tak v čem jdete dnes? V citrusech? Nebo radši cedr?

 

ULRICH LANG NY, toaletní voda 17 Nandan Road, 100ml, 3 100 Kč (prodává Vavavoom)
TAUER PERFUMES, parfémová voda Sundowner, 50ml, 3 900 Kč (prodává Vavavoom)
MEO FUSCIUNI, parfém Encore Du Temps, 100ml, 5 490 Kč (prodává Vavavoom)

Niche = unisex

Už dávno neplatí striktní rozdělení na ženské a mužské parfémy. Teď letí niche a ty jsou zásadně unisex. Jeden den jím voní váš muž, druhý den vy a třetí třeba vaše děti. Jsou přece ingredience, které sluší všem! Jmenujme například všemi oblíbené santalové dřevo, ambru nebo svěží bergamot.PARFUMS DE MARLY, parfémová voda Layton, 125ml, 5 103 Kč (prodává Notino)
FREDERIC MALLE, toaletní voda L´Eau D´Hiver, 100ml, 5 200 Kč (prodává Ingredients)
BYREDO, parfémová voda De Los Santos, 100ml, 5 100 Kč (prodává Ingredients)

Parfémová království

Chrámy, kam pro umělecká díla od pánů parfumérů jít, rozhodně nenajdete v nákupních centrech. Návštěva luxusních prodejen s kosmetikou má být zážitek, a podle toho to v nich také vypadá. Příjemná hudba, vytříbený styl doplňků a vitrín, krásná vůně a ten nejvíc profesionální servis, jaký si dokážete představit. My máme nejradši pražské Ingredients v Maiselově ulici nebo brněnské Vavavoom, které najdete kousek od Zelného trhu.

 

VAN CLEEF & ARPELS, parfémová voda Collection Extraordinaire Reve d’Encens, 125ml, 7 371 Kč (prodává Notino)
PIGMENTARIUM, parfémová voda Paradiso, 50ml, 3 260 Kč
MATIERE PREMIERE, parfémová voda Neroli Oranger, 100ml, 5 100 Kč (prodává Ingredients)

Klárky tip:

Víte, na jaká místa parfém nanášet? Nejčastěji ho aplikujeme na krk, zápěstí či vlasy, ale vyzkoušejte ho nanést i na dekolt, spodní prádlo, za uši, nebo do loketní jamky. Upřímně bych se v něm nejraději koupala. Můj tajný trik, jak intenzivnějšího efektu docílit, je smíchat ho s neparfémovaným tělovým mlékem a poté se touto směsí natřít od hlavy až k patě.
A pak že potřebujete k parfémové vodě i speciální tělový krém ze stejné řady!   • Text: Klára Dedková
  • Foto: Archiv firem