Vy ještě nemáte svůj kalíšek? A jak můžete žít? Od doby, kdy tento nevinný předmět patří do mého seznamu věcí, které mi změnily život, jsem se stala jeho propagátorkou. Ušetří nejen planetě a vaší peněžence, ale hlavně vašemu zdraví. A co si budeme povídat, to je k nezaplacení.

Menstruační kalíšky Duopack, WHOOP-DE-DOO

Kolem používání menstruačního kalíšku koluje mnoho obav a stereotypů, ale věřte mi, je to hlavně o cviku. Zpravidla platí, že správné zavedení se naučíte až po dvou až třech menstruačních cyklech a důležité je to nevzdávat a prostě zkoušet. Stojí to za to.

Menstruační kalíšek Rainbow Line, YUUKI

Jaký tvar, barvu a velikost?

Na trhu najdete velké množství tvarů, barev, designu. Kromě estetické stránky věnujte při výběru pozornost i velikosti, která se u začátečnic doporučuje volit ta nejmenší. Pokud máte za sebou porod, kupte si naopak větší. Většina firem nabízí velikosti právě dvě.

Kalíšek, co přiznal barvu

A jaký je výběr podle Ffaasshhiioonn? Zamilovali jsme se do prvního kalíšku, který přiznal barvu, od designérky Anny Marešové, ale i do bestsellerů české firmy Lunacup. Velký výběr naleznete například i v obchodě BiOOO, který prodává čistě přírodní a organické produkty. Uniknout by vám neměly značky jako jsou Fun Factory, Yuuki, nebo AllMatters. 

Menstruační kalíšky LUNACUP

Houbičky

Pro ty odvážnější z vás máme ještě jeden ultra bio eco tip. Už jste slyšeli o menstruačních houbách? Fungují v podstatě stejně jako tampón, jen je následně můžete vyprat a použít znovu. Jejich životnost je přibližně půl roku.

Menstruační kalíšky LUNACUP

  • Foto: Vojtěch Veškrna
  • Setdesign & Text: Klára Dedková
  • Supervize: Ivona Petružálková