Od okamžiku, kdy byl Daniel Lee v létě 2018 zvolen kreativním ředitelem módního domu Bottega Veneta, snaží se pojmout tradici značky a její ikonické znaky novým, neotřelým a moderním způsobem. Právě díky tomu vzrostla popularita značky u mileniálů i Generace Z. Pověstný minimalismus podtrhává kreativní ředitel perfektním krejčovstvím, lichotivými siluetami a doplňuje jej o moderní střihy a rozzářené barvy. 

To platí i pro kabelky, které se stávají Leeho poznávacím znamením – komu na přehlídkách při minulém fashion weeku nevisela přes rameno kabelka Bottega Veneta, jako by nebyl! V kolekci RESORT na rok 2021 Lee modernizuje tradiční tvary a díky důrazu, který doplňkům přikládá a smyslu pro detail, hrají i v této kolekci psaníčka, kabely a tašky prim.

Komu na přehlídkách při minulém fashion weeku nevisela přes rameno kabelka Bottega Veneta, jako by nebyl!

Zelená Clip 

Ústředním motivem kolekce, potažmo celého Bottega brandu se stalo “V” jako Veneta. Nejvýrazněji je zobrazené právě na kabelkách Clip nebo Point. Všimnout si ho ale můžeme i na jednotlivých kusech oblečení – například na kapsách, výstřizích. Vidíme jej i na samotné sukni rovného střihu, která v kombinaci s červenou blůzou s rafinovaným trendy průstřihem v oblasti dekoltu a kabelkou Clip tvoří klasický Bottega Veneta look.

Bílá Cassette Messenger

Lee si rád hraje se siluetami a nebojí se experimentovat. Proto mezi klasickými kabáty s širokými rameny a above-the-knee sukněmi najdeme i uvolněné volné kalhoty, navíc v zářivě žluté barvě. Nejen Bottega v posledních kolekcích reflektuje trend pohodlnosti a uvolněnosti, na který jsme si všichni kvůli Covidovým opatřením zvykli. Zkrátka se nám nechce vracet do těsných kousků a dáváme přednost ležérnosti a oversized střihu. Model doplnil o variaci klasické Padded Cassette Bag v bílé barvě vzdávající holt tradičnímu designu proplétané kůže, zvanému intrecciato, za jehož úspěchem stojí bývalý kreativní ředitel značky Tomas Maier.

Shell bag

Hravá silueta kabelky Shell baví každého odvážlivce nejen díky originálnímu tvaru, který má připomínat piknikový koš. Vnitřek tvoří vyjímatelná nylonová kapsa, zbytek je kožený. Její smaragdová varianta odkazuje na Leeho zálibu ve špercích a doplňcích a na přehlídce ji představil v kombinaci s ležérními pletenými šaty se zdůrazněným pasem a výrazně zeleným límcem.

Pouch Bag

Pouch Bag s ikonickým zlatým řetězem doplňující uplé šaty s potiskem nahých lidských těl je důkazem, že i v době pandemie a nejistoty je móda únikem do světa fantasie a zábavy. Je vizí budoucnosti, která je veselá a barevná. A je proto přesně tím, co posmutnělý svět potřebuje.

Top Handle Bag

Top Handle Bag je k dostání v osmi barvách a doplněna o zlatou přezku ve tvaru ikonického “V”. Top Handle Bag díky klasickému proplétanému designu ztělesňuje okamžitě rozpoznatelnou tradici, elegantní sofistikovanost a zároveň mladistvé pojetí a modernitu, kterou do Bottegy teprve 35letý Daniel Lee vnáší s každou kolekcí.

  • editor: Josefína Joštová
  • ilustrace: Klára Wantulová
  • foto: Bottega Veneta