Ve středu představilo novou kolekci kreativní duo Radka Sirková a Anna Tušková, které tvoří značku CHATTY. Opět ukázaly perfektní zvládnutí jak konceptu day to night oblečení, tak dokonalého krejovského zpracování a precizního vbru materiálů.

Jak už jsme zvyklí, i tentokrát klasické staple kousky rozbíjely překvapivé, přesto instalované s jasným záměrem, detaily a neobvyklé kombinace. Je libo kašmírový kabát s nylonovým bomberem či šedou oblekovou vlnu přeměněnou do objemných šatů? To celé doplněné masivními koženými rukavicemi či huňatým kloboučkem?

Téma kolekce je dle autorek sofistikovaný vandalismus. Oxymorón, který ale při pohledu na modely z dílny CHATTY dává jasný smysl. Zdánlivě nespojitelné protiklady taky často vytváří harmonickou rovnováhu. A právě ta je v této sezóně pro autorky dalším velkým tématem: exkluzivní, přesto univerzální. Sexy, ale vážné, hravé a sofistikované, univerzální i nadčasové. Třešničkou na dortu, která celý dojem uceluje je pak už jen promyšlený styling zdůrazňující vzájemnou kombinovatelnost kousků.

 

Podle Chatty se to taky táhne nejlíp ne ve dvou, ale ve třech a proto je souástí aktuální ady i designér Jan Trakal tvoící pod znakou Alois Ficek. Výsledkem jejich společné práce jsou vlněné oversize svetry a čepice, jež nesou stopy barevných tahů štětce a nečistot. Jedná se ale o precizní ruční techniku, která je pro studio Alois Ficek charakteristická. To skoro zní jako další oxymorón…

 

foto: Matěj Třešňák