Geniální marketingová kampaň SKIMS a změny ve vedení světových gigantů. Co všechno se ve světě módy událo během prvního měsíce roku 2023?

Fashion Weeks are ON!

Lednem odstartoval nejen nový rok, ale také nová módní sezona. První jsme obdivovaly pánské modely na fashion weeku v Miláně, chvíli na to v Paříži a třešničkou na dortu byl Haute Couture Fashion Week. Posledním lednovým dnem také odstartoval Kodaňský týden módy ve znamení udržitelnosti.

Z Valentina do Gucci. Kdo je novým kreativním ředitelem? 

V listopadu všechny fanoušky excentrického italského návrháře Alessandra Michele zarmoutila zpráva o jeho odchodu z Gucci po téměř osmi letech. Kam ho kroky zavedou dál se zatím neví (*cough* *cough* Chanel *cough*), jméno jeho nástupce na pozici kreativního ředitele v Gucci však oznámeno bylo. Stal se jím italský designér Sabato De Sarno, který do teď pracoval pod Pierpaolem Piccioli v módním domě Valentino. Tak uvidíme jestli dokáže udržet Gucci na první příčce v prodejích z celého Keringu. Jeho první kolekci uvidíme pravděpodobně v září v Miláně. 

Spolupráce, která lidem nevoní

Svět módy i sportu šokovala spolupráce Nike a Tiffany, kteří společně přichází s limitovanou edicí klasických Nike Air Force 1. Černé tenisky s tyrkysovým swooshem se budou od 7. března prodávat za retailovou cenu 400 dolarů. Designem ale moc fanoušků neoslnili (copak manažeři v Nike neví o black AF1 memes?!) Součástí kolekce budou také limitované doplňky ze sterlingového stříbra včetně obouvátka a kartáčku na boty, jejichž cena se bude pohybovat mezi 250 a 475 dolary.MET GALA is coming

Konečně známe téma, datum i spoluhostitele letošního Met Gala. První květnové pondělí Anně Wintour pomůže Dua Lipa, Michaela Coel, Penélope Cruz a Roger Federer. V roli moderátorky pravděpodobně opět uvidíme Emmu Chamberlain. Tématem večera i nadcházející výstavy bude Karl Lagerfeld: A Line of Beauty. Výstava bude pro veřejnost k vidění v Metropolitním muzeu od 5. května do 16. července 2023.

Odkaz Vivienne Westwood

Minulý rok nás vě věku 81 let opustila módní ikona, britská návrhářka, rebelka a aktivistka Vivienne Westwood. V lednu byla oficiálně spuštěna její nadace, jež si klade za cíl pokračovat v, pro Vivienne tak důležitém, aktivismu. Primárně v rámci těchto 4 oblastí: zastavení změnu klimatu, zastavení války, obrany lidských práv a protestu proti kapitalismu.

Nové vedení Louis Vuitton

Předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Louis Vuitton byl jmenován italský businessman a člen výkonného výboru LVMH Pietro Beccari. Do společnosti LVMH nastoupil už v roce 2006, tenkrát na pozici výkonného viceprezidenta pro marketing a komunikaci společnosti Louis Vuitton. V roce 2012 se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Fendi, o 6 let později předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Christian Dior Couture.

Zklamání jménem Golden Globes

Desátého ledna se The Beverly Hilton v Beverly Hills konal 80. ročník udílení Zlatých glóbů. Spíše než nominace a vítězství (na Austina Butlera jsme sázeli tak jako tak) jsme sledovali outfity příchozích, ketré byly bohužel spíše zklamáním (že, Jenno Ortego a Margot Robbie). Pobavila nás Viola Davis, která na červený koberec dorazila i s promočenou vlečkou. 

Konec jedné éry Lacoste

Po čtyřech letech odstoupila Louise Trotter z funkce kreativní ředitelky Lacoste. V Lacoste působila od roku 2018 a stala se první ženou, která vedla tuto francouzskou značku od jejího založení v roce 1933. Tak kdo ví, třeba se s novým ředitelem/kou dočkáme po dlouhé pauze (konkrétně od roku 2021) konečně přehlídky.*Chef’s kiss* marketingová kampaň SKIMS

Hvězdy druhé série The White Lotus Beatrice Grannò a Simona Tabasco (v seriálu Mia a Lucia) zazářily ve Valentýnské kampani SKIMS. Kampaň aspirující na marketingovou Emmy fotila Donna Trope. A Kim Kardashian zas a znovu dokazuje, že v tom zkrátka umí chodit.

  • Text: Josefína Joštová
  • Fotky: Archiv značek