Mercedes-Benz Prague Fashion Week ovládl od 9. do 11. dubna prostředí holešovické tržnice a představil podzimní kolekce lokální návrhářů. 

 

Třídenní hlavní program zahájila přehlídka s názvem Storytelling slovenského návrháře Michaela Kováčika, který poprvé představil i modely pro muže. Po něm se představil další talent ze Slovenska, návrhář Pavol Dendis s jeho nezvykle barevnou kolekcí Burning Heart, které dominovala růžová. 

Neděli patřila mladým talentům – den začal přehlídkou studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Technické univerzity v Liberci. Následně nás kroky zavedly do nově otevřeného hotelu Andaz, kde jsme zhlédli pohádkovou kolekci žáků UMPRUM pod vedením Liběny Rochové. Druhý den fenomenálně zakončilo návrhářské duo LAFORMELA s jejich kolekcí Mainline 22/23.

Poslední den odstartovala soutěž  Van Graaf Junior Talent 2022, kde se představili čtyři studenti Jaroslav Vích, Tobias Schubert, Vendula Menšíková a Tomáš Němec, který si zaslouženě odnesl první místo, a tedy možnost prezentovat svou kolekci i v nadcházející sezoně. Hlavní program podzimního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku uzavřela full time diva Vanda Janda s kolekcí Wall of fame plnou tylu, výrazného make-upu a zdůrazněných siluet. 

 

Co je na fashion weeku ale minimálně stejně inspirativní jako přehlídky samotné? Outfity návštěvníků. Během MBPFW se lokace zaplní módními nadšenci, influencery, redaktory módních magazínů, fotografy, stylisty… a ti všichni jdou nejen hodnotit nejnovější kolekce, ale taky se pořádně ukázat! Ty nejlepších streetstyle outfity pro FFAASSHHIIOONN zachytil Tomáš Fiala.  • Foto: Tomáš Fiala
  • Text: Josefína Joštová