Fashion week is over, fashion month is on. To potvrzuje mimo další brandy, které se rozhodly prezentovat svou kolekci samostatně během listopadu i nová značka Sure Curated. Kdo za ní stojí a co najdete v nové kolekci?

Původně malý projekt Sure Curated byl založen během covidového období v roce 2021. Kladl si za cíl nabídnout zákazníkům kurátovaný výběr vintage a pre-owned oblečení z kvalitních látek. Své kousky několikrát prodávaly skrze pop-upy (například Má Vlast pop-up) a po sklizených úspěších se rozhodli plně soustředit na tvorbu a pravidelně přinášet zákazníkům limitované 1-of-1 pieces kolekce.

Kromě samotných upcycled kousků prezentuje Sure Curated i jakousi náladu, atmosféru, kterou nasajete už jen při pohledu na webové stránky nebo Instagram (určitě sledujte i druhý Instagram brandu s názvem Suremood). Ještě aby ne, založil ji totiž kreativní fotograf a digital visual editor Vogue Czechoslovakia Alexander Bel a jeho bývalá kolegyně Laura Krejčová. Právě klíčové elementy, jež Alexův osobitý cit pro estetično od dětsví formovaly, byly inspirací pro první kolekci nesoucí příznačný název The Hope Era.

 Podívejte se na kousky Sure Curated v našem letním editorialu. 

V kolekci tak můžete vidět odkazy například na malé venkovní sídlo, kde designér pozoroval květiny – to, jak vyrostly, rozkvetly, barevnými květy lákaly pohledy kolemjdoucích a snažily se jim projasnit den až po jejich poetické uvadnutí. Součástí kolekce jsou proto výrazné květy a nosné barvy (čevená a modrá) připomínající kvetoucí sad. Vnímat můžete i vliv anglické literatury a filmu, ty totiž autora kolekce provádějí celý život. A úplně nejjasnější paralelou je uniforma složená z oblekových kalhot, saka a bílé košile. Tu Alexander nesundal celých 8 let studia na hudební škole.

„The Hope Era je věnovaná mé mamince a babičce. Ty mě naučily, že v naději a snění je to největší kouzlo, které může změnit svět.“ – Alexander Bel

The Hope Era hledá odpovědi hned na několik zásadních otázek: Co když vložíme do výrobku, který už byl vytvořen, novou myšlenku? Jak potom bude vypadat obyčejná bílá košile nebo sako? Stane se sen realitou? Může naděje na lepší pochopení oděvu posunout hranice módy? 

Kolekce, ve které každý pozorný pozorovatel odpovědi nalezne, je tvořena z více než 35 upcyclovaných kusů oblečení. Nabízí ale i autorské produkty, jako jsou trička a límce z přírodní bavlny nebo deadstock bavlněných látek. Pracovní kožené rukavice dodala česká firma Bohemia Gloves, Alex jim ale vdechnul život aplikací voskových perel pocházejících z islandského antiku. Opomenout nelze ani šperky od Caroline Görg vyrobené z použitých starožitných perel z vintage náhrdelníků, skleněných korálků z českého skla a stříbrných komponentů. Velký důraz na reinterpretaci kousků a upcycling bude zjevně nosným pilířem značky i do budoucna. Celou náladu první přehlídky, jež proběhla v NOOKART Studiu v centru Prahy dotvořil styling Magdy Žůrkové a květinové instalace z dílny Natalja Flowers

  • Foto: Filip Drábek for Sure Curated