Před pár dny sezvala Zuzana Kubíčková všechny módní nadšence a celebrity do Křižíkova pavilonu v pražských Holešovicích. Právě tam totiž odhalila Couture kolekci 2022/2023. Usaďte se, začínáme!

Na pravidelnou dávku vysoké krejčoviny v podání návrhářské stálice se těšíme každý rok. Tentokrát ale byla přehlídka zároveň oslavou nejen lokální módy, ale také 10. narozenin ateliéru Zuzany Kubíčkové. Zcela přirozeně se tak ohlíží za uplynulými lety a rozvíjí detaily a techniky, které byly součástí modelů minulých kolekcí. Vrací se k ručním a dalším časově náročným a experimentálním technikám zpracování látky, na které není v běžném provozu vytíženého Vinohradského ateliéru prostor.

Celou show odstartovala vizuální projekce na černým štěrkem posypané zemi za doprovodu písně Familiar Feelings od Moloko. A poté už na pomyslné molo vstoupila modelka v prvním modelu, který takřka dokonale demonstroval Zuzčin rukopis. Poznali byste, kdo za ním stojí skoro i se zavázanýma očima! Stejně jako jste přesně věděli, kdo na divácké tribuně kolegiálně vynesl jeden ze starších návrhářčiných modelů: vestička stylisty Filipa Vaňka jako by křičela „Zuzka!“ a šaty modelky Denisy Dvořákové odpovídaly „Kubíčková!“

Hned potom ale přišlo překvapení. Pořád to byla Zuzka, tentokrát ale ženštější a drzější. Modelka s hůlkou (pro nás ale stejně bičíkem) vynesla dlouhé transparentní šaty s koženými rukavicemi a nastavila tak tón celému zbytku kolekce. Ta se z počáteční černých barev přirozeně dostala k typické pudrové a béžové. Téměř doslova třešničkou na dortu byl červeno růžový krajkový set, jak dělaný na tribunu Velké Pardubické. 

Scénografie, na které se podílel Marek Cpin nás dívaky neustále udržovala ve střehu. Modelky se diagonálně procházely prostorem, každá jiným tempem a vždycky zahla o trochu dřív, než by člověk predikoval. Celá show nás tak vtáhla, že při jejím konci člověk nechápal, že stihl zhlédnout takřka 30 modelů. A čekali byste po takové show tradiční defilé? Ale no tak. Tmavý prostor na konci show protly kužely světla, do kterého si modelky stouply a umožnily nám tak naposled obdivovat všechny modely najednou. #Instamoment

 

foto: @arturkoff_, zbytek @kocourova

Zuzana se oproti minulé velmi elegantní a jemné kolekci dost odvázala. Viděli jsme podvazky, vysoké rozparky, transparentní materiály, vysoké jehly a výrazné tmavé rty. Tradičně ale předvedla perfektní techniku, rafinované střihy, ženské siluety a odvážný styling, při němž je jí už tradičně pravou rukou Jan Králíček. 

PS: Modelky nebyly jediné, kdo oblékl novou kolekci – Zuzana totiž vytvořila minirepliky prezentovaných modelů i pro deset panenek Barbie různých postav a etnik. Ty se následně stanou předmětem aukce nadace Pink Bubble, vydražená částka poputuje ve prospěch lidí, jejichž život zkomplikovalo onkologické onemocnění.