U příjemného letního focení jsme si popovídaly s herečkou a scénaristkou Hankou Vagnerovou. Jak přečkala karanténu, v jakých rolích ji momentálně můžeme potkat, jaký má vztah k polygamii a kdy se cítila nejvíc sexy?

Plavky, Hermés
Pláštěnka, Klára Nademlýnská
Klobouk, H&M

Šaty, Lindex

Jak se poslední dny máš? Užíváš si léto?

Jsem absolutně šťastná a užívám si kamarády, volno, slunce, odpolední kafíčka, setkání a jsem vděčná za všechny malé radosti, které jsem během lockdownu bohužel nemohla zažívat.

Jak jsi jako herečka přečkávala nouzový stav?

Měla jsem obrovské štěstí, že jsem hodně natáčela. Zároveň byl však ten všudypřítomný stres a strach cítit všude. Povedlo se nám natočit film Obrazy lásky, který jsem spolu s režiserem Tomášem Winskim spolupsala. Paradoxně nás ta těžká situace jako štáb semkla a i díky tomu se nám povedlo vytvořit něco, na co jsme opravdu hrdí. Takže lockdown ve výsledku přinesl i něco pozitivního.

 

Šaty, Lindex

Šaty, Lindex

Četla jsem, že kdyby nebyl Covid, byla bys pravděpodobně v Americe, jaký k ní máš vztah?

Amerika byla v mém životě naprosto zásadní. Když jsem se tam před čtyřmi roky sama s kufrem vypravila a skoro neuměla anglicky, byla jsem myšlením ješte nevyzrálý děcko. Dospěla jsem až tam. Když se ocitnete na druhém konci planety s pár dolary v kapse a nevíte co se sebou kromě toho, že byste tam chtěli hrát, nic jinýho než dospět vám zkrátka nezbyde. Navíc tam mám kamarády, kteří mi zůstanou na celý život. Takže Amerika pro mě už navždycky bude obrovsky důležitá.

Jaký je nejmarkantnější rozdíl mezi Čechy a Američany?

Je to naprosto jiná kultura. Američani jsou vychováváni k touze po velikosti. Za svými sny se stěhují přes půl kontinentu a nepřijde jim to zvláštní. Zároveň je ta jejich kultura hodně problematická a život tam rozhodně není jednoduchý. To jak lehce a bezpečně se tady u nás žije, jak máme spoustu věcí naservírovaných přímo na zlatém podnose a často si to ani nezvědomujeme a tím pádem si toho nevážíme… to všechno jsem si uvědomila až tam.

Momentálně Tě můžeme vidět v představení Bouře na Pražském hradě, jaké bylo nacvičování hry? Užíváš jsi že jsi zpátky v divadelním prostředí? 

V lockdownu jsem zjistila jak obrovsky mi divadlo vlastně chybí. Z gauče jsem koukala na Netflix a chybělo mi sdílené sledování filmů na plátně v kině, stejně jako divadlo… Divadlo pro mě přes obrazovku vůbec nefungovalo. Uvědomila jsem si, jak mimořádné médium to je. Jak úžasný je ten živý zážitek a to, že každý představení je každý večer úplně jiné. Chyběla mi živá interakce s publikem. Takže na Bouři jsem se těšila strašně i kvůli tomu, že miluju SKUTRY a jejich autorský přístup k divadlu. Myslím, že z nás diváci cítili tu radost, kterou jsme všichni měli z toho, že zase stojíme na jevišti.

 

Body, Tezenis

Kdy Ty jsi byla naposledy v divadle jako divačka? Na co bychom měli rozhodně zajít?

Byla jsem v Národním divadle na Maryše, kterou úplně fenomenálním způsobem zahrála Pavla Beretová. Už několik let jsem neviděla takhle mimořádný herecký výkon. Pro mě to byl obrovský zážitek.

Jak jsi už říkala, napsala jsi společně s polským režisérem Tomaszem Wińskim scénář k filmu Obrazy lásky, jak tato spolupráce vznikla?

Tomášovi se tehdy zrušil nějaký film v Polsku. Byl z toho naštvaný a zklamaný a já jsem mu říkala, že si musí vymyslet a napsat něco svého. On mi nabídl, že to můžeme napsat spolu. Došlo mi, že by mě takový naprosto šílený nápad šíleně bavil. A i když jsme nevěděli do čeho se vlastně pouštíme, byla to skvělá a pro mě naprosto zásadní jízda!

Baví Tě tedy víc herectví nebo scénáristika?

Herectví. Ale i psaní… Ale herectví hlavně! Ale taky psaní… 

 

Plavky, Tezenis

O čem film Obrazy lásky je? A kdy ho budeme moci zhlédnout?

Film je o páru, který se rozhodne mít otevřený vztah a testovat hranice své upřímnosti. Jak moc můžu být sám sebou s někým koho miluju? Nebylo by skvělé, kdybych se nemusel vůbec přetvařovat a mohl upřímně sdílet všechno, co se mi honí hlavou? Jaké to bylo, mít možnost se otevřít i jiným lidem a přitom svému partnerovi nelhat? Nebyl by to úplný ráj?

Chápu dobře, že máš sama zkušenosti s otevřeným či polyamorním vztahem?

Nemám. Fascinovalo nás z Tomasem to, že už před lety to byl v Polsku trend. U nás jsem to začala vnímat až o dost později. Já bych však takový vtah vést nezvládla, nejsem ten typ. 

Jak vnímáš nevěru? Odpustila bys ji? Co je pro Tebe ve vztahu nejdůležitější hodnotou?

Jsem velmi tradiční a nevěra by mě dokázala úplně rozsekat. I kdybych si stokrát řekla, že se to stává a nemusí to nic znamenat, moje dlvěra by byla pryč. Bohužel…

 

Overal, FENDI kolekce Vertigo

Co je nejlepší na tom, když je člověk single?

Když je člověk single, má čas přijít na to, kým je. Na to, co ho baví, co chce a nechce, kde leží jeho hranice… Navíc na to může přijít bez toho, aby dělal kompromisy kvůli někomu jinému. A to je k nezaplacení!

Náš společný photoshoot byl pěkně hot! Kdy jsi se za život cítila nejvíc sexy?

Nejvíc sexy jsem se vždycky cítila, když jsem milovala a byla milována. A to klidně i když je člověk single a lásku dáva a přijímá jen v platonické a kamarádské podobě. Sexy je každý, kdo umí dát lásku sám sobě a přijmout se takový, jaký je.

A jaký outfit zaručeně vytáhneš když se chceš cítit sebevědomě a sexy?

Já se upřímně cítím nejvíc sexy v roztrhanejch džínech, tričku na uzel a s vlasama od soli když chodím bosa po pláži. Nejvíc sexy člověk je, když je ve svým elementu! 

Overal, FENDI kolekce Vertigo

Co je pro Tebe nejpřitažlivější věc u mužů?

Když mají svůj svět a dělají něco, co je naplňuje a čemu věří. Když jsou srovnaní sami se sebou a nemají potřebu shazovat a soupeřit. Když jsou chytří a hlavně když mají smysl pro humor a dobrodružnou povahu.

Jak si udržuješ dobrou náladu? Jsi taková veselá a divoká díky Tvým jižanským kořenům? Umíš italsky?

Italsky se učím a miluju to. Dobrou náladu si udržuju tím, že se upřímně snažím vypořádávat se situacemi, které mi život přinese a zároveň zůstávat věrná tomu, kdo jsem. Někdy to úplně strašlivě bolí, ale kdo pořádně nepláče, ten se nedokáže ani pořádně zasmát.

 

Klobouk, CELINE
Top, RED Valentino
Šortky, H&M

  • Foto a video: Vojtěch Veškrna
  • Text: Josefína Joštová
  • Styling: Lenka Kermes
  • Asistentka stylistky: Josefína Joštová
  • Make-up a vlasy: Hristina Georgievska
  • Produkce a supervize: Ivona Petružálková